FinStory Agro to nasza marka przeznaczona dla Rolników. Sektor bankowy traktuje osoby prowadzące działalność rolniczą w sposób szczególny. Kredyty i leasingi dla tej grupy Klientów są z reguły udzielane na dużo korzystniejszych warunkach – wymagają mniej dokumentów, są łatwiej przyznawane, a przede wszystkim – tańsze. Istnieją również dofinansowane kredyty preferencyjne.

 

Obecnie, na rynku istnieje bardzo dużo ofert finansowania przeznaczonych dla Rolników. Ciężko jednak samemu, bez znajomości funkcjonowania rynku bankowego, porównać wszystkie oferty i wybrać najkorzystniejszą. Co więcej, składając samemu wnioski w wielu bankach, obniża się swoją zdolność kredytową, co może spowodować zwiększenie kosztów kredytu.

 

Dlatego zachęcamy do korzystania z naszych usług – przedstawiamy dostępne oferty kredytów i leasingów, pomagamy w doborze najkorzystniejszej oferty – bez dodatkowych opłat. Posiadamy również oferty KREDYTÓW PREFERENCYJNYCH.

 

POMAGAMY uzyskać kredytNEGOCJUJEMY najkorzystniejsze warunki z bankami!

 

Dla Rolników posiadamy oferty:

  • kredytów preferencyjnych,

  • kredytów gotówkowych,

  • kredytów konsolidacyjnych,

  • kredytów hipotecznych,

  • kredytów samochodowych,

  • leasingów.

 

Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel. Z reguły, nie wymaga zabezpieczenia. Okres kredytowania jest krótki, nie przekracza zazwyczaj 10 lat. Klient zobowiązany jest do przedstawienia niewielkiej ilości dokumentów. Proces udzielenia kredytu jest szybki.

 

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest w celu spłaty dotychczasowych zobowiązań kredytobiorcy. Jest bardzo korzystnym rozwiązaniem - łączy kilka zobowiązań Klienta, w jeden kredyt, a tym samym kilka rat, w jedną, mniejszą, dogodniejszą w spłacie ratę. Ważne, by kredyt konsolidacyjny został udzielony w odpowiednim momencie spłaty dotychczasowych zobowiązań. W przeciwnym razie, może okazać się niekorzystny.

 

Kredyt hipoteczny udzielany jest pod zastaw nieruchomości, najczęściej przeznaczany na jej budowę lub zakup. Okres kredytu jest długi, trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a kwota kredytu jest dużo wyższa, niż w przypadku kredytu gotówkowego i zależy głównie od wartości nieruchomości. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się niskim oprocentowaniem i stosunkowo niską ratą.

 

Kredyt samochodowy udzielany jest pod zabezpieczenie pojazdu. Okres kredytowania jest stosunkowo krótki, kwota kredytu zależy od wartości pojazdu. Kredyt samochodowy może zostać udzielony zarówno na pojazd będący już w posiadaniu Klienta, jak i pojazd, który Klient ma zamiar kupić. Pojazd może być nowy lub używany.

 

Leasing – stosowany jest przy finansowaniu pojazdów i maszyn. Jest alternatywą dla kredytu, łatwiej go dostać. Różnicą jest, że przez cały okres trwania finansowania, właścicielem pojazdu/maszyny jest leasingodawca. Faktycznie, z pojazdu/maszyny korzysta jednak leasingobiorca, który po zakończonym okresie leasingowym, ma prawo wykupu pojazdu/maszyny (na korzystnych warunkach).